Jaz sem pred leti (dobra študentska leta

) v MB gledal zraven, kako so varili plinske cevi.
Jeklena cev je zunaj zaščitena z bitomensko plastjo, na koncih golo jeklo, zaradi varjenja. Cevi so pobrusili, da so odstranili rjo, vpeli v pripravo, da sta bili poravnani, namestili dvodelni obroč, ki je vodil varilno pištolo, priklopili kabel in varjenje se je lahko začelo. Potem so te stvari odstranili, počistili zvar z brusilko, premazali z bitumnom in ovili z bitumenskim trakom, vmes segrevanje ter še ena plast premaza bitumna.
V cevi pod vodo (morje) so pa z zunanje strani zaščitene z betonom, na koncih golo jeklo zaradi varjenja. Na youtubeu je dosti posnetkov polaganja.