epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-
Mrdenis napisal/-a:....Me pa zanima, ce bi bil kdo pripravljen deliti svoje izkusnje, na kaj treba biti pozoren, itd…

Deutz napisal/-a:
...priporočam za začetek (prvi liter) zbirati po 1 dl ali pa celo 0,5 dl v (plastične) kozarce 0,2 l ki jih pokrijemo da se v praznem delu naberejo arome (vonjave) ki jih nato zaporedno okušamo in na ta način določimo ločitev slabega...


lesy1 napisal/-a:Vonjave se vonjajookuša se pa okus
![]()
![]()
se vidi da si iz stroke
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Master distiller
LPL


Demz napisal/-a:....Če bi hotel še več, vzameš pa modro galico (CuSO4 x 5 H2O), ki jo najprej posušiš pri več kot 155°C. Postane čisto bela,ker so kristalne vode šle ven iz nje. Potem jo vržeš v etanol in veže vodo nazaj v molekulo in postane nazaj modra kot treba. Tako posušiš etanol, tja do 98%.

Deutz napisal/-a:Mimogrede, ali veš koliko okusov imamo???
Deutz napisal/-a:...in pa koliko različnih vonjav (arom) lahko spozna navaden "uporabnik", koliko pa izurjen degustator??


vili napisal/-a:lesi:
samo posavci, krčani in bizeljčani bodo pa ja vedeli kako se tem rečem-žlahtninam streže, niso kar nekaj, niso priplavali po župi...![]()



vili napisal/-a:lesi:
samo posavci, krčani in bizeljčani bodo pa ja vedeli kako se tem rečem-žlahtninam streže, niso kar nekaj, niso priplavali po župi...![]()

Deutz napisal/-a: Bizeljčane pa tudi...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()



Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov