epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-

Morda bi šlo z lahkim plinobetonom? Seveda mora biti od izgradnje do sedaj strop brez fresk ali štukatur. Vem za spomeniško zaščiteno stanovanjsko hišo v MB, ki je dobilo to dovoljenje za notranji plinobeton - z zunanjo izolacijo ni bilo variante.Demz napisal/-a:Nobeno spomeniško varstvo ne bo dovolilo izolirati cerkvenega stropa od znotraj.




runocar napisal/-a: Cca. 1000 € za 10cm TI na velbe ni nek strošek, ... vsak večer prižge gretje (zvečer je maša).
Mi ni jasno. Zame je za notranjo izolacijo ustrezen stirodur (XPS), je močna parna ovira.Zakaj pa naj bi bil plinobeton "spomeniško ustreznejši" od stiroporja?

Demz napisal/-a:Če je ogrevanje že nekako vzpostavljeno in je problem samo še "tisti prepih", ga rešiš z zaveso.
Vse ostale rešitve z izolacijami, zunanjimi .. notranjimi, so v cerkvah brezveze. Ker bi jo moral greti 24/7 in vzdrževati stalno notranjo neko pozitivno temperaturo na steni, vsekakor nad +8°C. Kar pa pri nas v Sloveniji ne gre, saj imamo mnogo premalo vernikov/cerkev, ki bi slepo verovali v neka čudesa, ki jih že klasična fizika dokazano zavrne in je zatorej obisk cerkva premajhen za stalno zasedbo. Pomeni da je samo občasno zasedena.
Če je cerkev samo občasno ogrevana, so vse izolacije sten zaman. Torej vzpostaviti toplotno pregrado proti zunanjim stenam, po domače "s firnki". Zavesami torej. Med zunanjim zidom in zaveso vzpostaviš toplotno pregrado kakih 20 cm, kjer bo ΔT kakih 10°C - stvar rešena. Spomladi ko je topleje, zavese odstraniš. Sploh ni treba nekih težkih zaves, dovolj bodo tanke koprenaste, ki so skoraj prozorne.

Demz napisal/-a: je problem samo še "tisti prepih", ga rešiš z zaveso.
Vse ostale rešitve z izolacijami, zunanjimi .. notranjimi, so v cerkvah brezveze. Ker bi jo moral greti 24/7 in vzdrževati stalno notranjo..



Žerjavar napisal/-a:Demz napisal/-a:Brez veze izolacija?? Ravno v tem primeru se bo pokazal prihranek energenta z izolacijo stropa in neprestanim ogrevanjem prostora.

Demz napisal/-a:8°C je kondenzacijska točka za vodo pri naši nadmorski višini, torej okoli 1 bar. Parni tlak vode.


8°C je kondenzacijska točka za vodo pri naši nadmorski višini, torej okoli 1 bar. Parni tlak vode.

runocar napisal/-a: V bistvu se razmišlja samo o izolaciji na zunanji strani stropa.

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost