epošta: info@strojnistvo.com
(C) 2001 - 2012 STROJNISTVO.com
Moderator: -M-

werther napisal/-a:Evtanazija se zgodi takrat, ko nekdo drug ubije trpečega, da bi mu skrajšal trpljenje, ipd.

werther napisal/-a:Vsak od nas se lahko znajde v situaciji, ko bi želel končati svoje neznosno trpljenje brez možnost izboljšanja.
Ali ste torej PROTI ali ZA uveljavljanje svoje pravice do PPKŽ? Zame ni dvoma. Odgovor je "ZA".
Vsi smo dobili na dom Odlok o razpisu zakonodajnega referenduma o ZPPKŽ in besedilo zakona samega.
Strokovnjaki in "strokovnjaki": Preberite si ga in ne nasedajte natolcevanju. ZA vaše pravice gre!
Lep pozdrav. W.

werther napisal/-a:Domnevam, da je ta tema odprta kot nekakšen komentar na Zakon o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja (ZPPKŽ) o katerem bomo imeli vsi upravičenci pravico glasovati na referendumu 23.t.m.
Kot številne teme na tem forumu je že naslov napačen in zavajajoč. Evtanazija se zgodi takrat, ko nekdo drug ubije trpečega, da bi mu skrajšal trpljenje, ipd.
V ZPPKŽ, kot ga je sprejel Državni zbor, evtanazija sploh ni omenjena. Po že veljavni zakonodaji je evtanazija kazniva in ostaja kazniva tudi ob sprejetju ZPPKŽ.
Pomoč pri prostovoljnem končanju življenja (PPKŽ) po ZPPKŽ ni umor in ni legalizacija umora (evtanazije), ampak legalizacija pomoči trpečemu, da se samo-umori na legalen način, običajno s samo-vbrizganjem smrtonosne učinkovine, ki jo dobi "na recept".
Pred tem ZPPKŽ predpisuje postopek, ki preprečuje zlorabe, ki jih tukaj in še marsikje drugje, kot razlog za glasovanje PROTI sprejetju ZPPKŽ navajajo različni "dušebrižniki" in "moralisti".
Tudi natolcevanje o "pikanju babic" in enačenje z nacistično evtanazijo življenja nevrednih seveda ne izostanejo. Spet ena priložnost, ki je ne gre zamuditi, da se večina izživlja nad manjšino, ki bi želela uveljaviti svojo pravico do PPKŽ in končati svoje trpljenje.
Vsak od nas se lahko znajde v situaciji, ko bi želel končati svoje neznosno trpljenje brez možnost izboljšanja.
Ali ste torej PROTI ali ZA uveljavljanje svoje pravice do PPKŽ? Zame ni dvoma. Odgovor je "ZA".
Vsi smo dobili na dom Odlok o razpisu zakonodajnega referenduma o ZPPKŽ in besedilo zakona samega.
Strokovnjaki in "strokovnjaki": Preberite si ga in ne nasedajte natolcevanju. ZA vaše pravice gre!
Lep pozdrav. W.

werther napisal/-a: naslov napačen in zavajajoč. Evtanazija se zgodi takrat, ko nekdo drug ubije trpečega, da bi mu skrajšal trpljenje, ipd.
Ali ste torej PROTI ali ZA uveljavljanje svoje pravice do PPKŽ? Zame ni dvoma. Odgovor je "ZA". .


kakovost napisal/-a:werther napisal/-a:Domnevam, da je ta tema odprta kot nekakšen komentar na Zakon o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja (ZPPKŽ) o katerem bomo imeli vsi upravičenci pravico glasovati na referendumu 23.t.m.
Kot številne teme na tem forumu je že naslov napačen in zavajajoč. Evtanazija se zgodi takrat, ko nekdo drug ubije trpečega, da bi mu skrajšal trpljenje, ipd.
V ZPPKŽ, kot ga je sprejel Državni zbor, evtanazija sploh ni omenjena. Po že veljavni zakonodaji je evtanazija kazniva in ostaja kazniva tudi ob sprejetju ZPPKŽ.
Pomoč pri prostovoljnem končanju življenja (PPKŽ) po ZPPKŽ ni umor in ni legalizacija umora (evtanazije), ampak legalizacija pomoči trpečemu, da se samo-umori na legalen način, običajno s samo-vbrizganjem smrtonosne učinkovine, ki jo dobi "na recept".
Pred tem ZPPKŽ predpisuje postopek, ki preprečuje zlorabe, ki jih tukaj in še marsikje drugje, kot razlog za glasovanje PROTI sprejetju ZPPKŽ navajajo različni "dušebrižniki" in "moralisti".
Tudi natolcevanje o "pikanju babic" in enačenje z nacistično evtanazijo življenja nevrednih seveda ne izostanejo. Spet ena priložnost, ki je ne gre zamuditi, da se večina izživlja nad manjšino, ki bi želela uveljaviti svojo pravico do PPKŽ in končati svoje trpljenje.
Vsak od nas se lahko znajde v situaciji, ko bi želel končati svoje neznosno trpljenje brez možnost izboljšanja.
Ali ste torej PROTI ali ZA uveljavljanje svoje pravice do PPKŽ? Zame ni dvoma. Odgovor je "ZA".
Vsi smo dobili na dom Odlok o razpisu zakonodajnega referenduma o ZPPKŽ in besedilo zakona samega.
Strokovnjaki in "strokovnjaki": Preberite si ga in ne nasedajte natolcevanju. ZA vaše pravice gre!
Lep pozdrav. W.
Uf kakšna aroganca. Glede na zapis, bi tudi tebe uvrstil med tiste , po tvoje, strokovnjake v narekovaju.
Tako kot so že nekateri predhodniki lepo napisali, ko po tehtnem premisleku postaviš zadevo na vago, bo vsak, ,ki je sposoben kančka morale in precej pameti obkrožil proti. Lahko zadevo obračamo in razglabljamo ampak na koncu bo zagotovo več zlorab, kot pa koristi od tega zakona. Tisti, ki tako zelo trpi, ima še vedno možnost samomora, tiste redke izjeme, ki tega zaradi fizičnega stanja niso več sposobne pa bodo , grdo rečeno pač kolateralna škoda, ki jo moramo v življenju sprejemati na dnevni ravni, za višje dobro.
Absolutno PROTI.

KY napisal/-a:kakovost napisal/-a:werther napisal/-a:Domnevam, da je ta tema odprta kot nekakšen komentar na Zakon o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja (ZPPKŽ) o katerem bomo imeli vsi upravičenci pravico glasovati na referendumu 23.t.m.
Kot številne teme na tem forumu je že naslov napačen in zavajajoč. Evtanazija se zgodi takrat, ko nekdo drug ubije trpečega, da bi mu skrajšal trpljenje, ipd.
V ZPPKŽ, kot ga je sprejel Državni zbor, evtanazija sploh ni omenjena. Po že veljavni zakonodaji je evtanazija kazniva in ostaja kazniva tudi ob sprejetju ZPPKŽ.
Pomoč pri prostovoljnem končanju življenja (PPKŽ) po ZPPKŽ ni umor in ni legalizacija umora (evtanazije), ampak legalizacija pomoči trpečemu, da se samo-umori na legalen način, običajno s samo-vbrizganjem smrtonosne učinkovine, ki jo dobi "na recept".
Pred tem ZPPKŽ predpisuje postopek, ki preprečuje zlorabe, ki jih tukaj in še marsikje drugje, kot razlog za glasovanje PROTI sprejetju ZPPKŽ navajajo različni "dušebrižniki" in "moralisti".
Tudi natolcevanje o "pikanju babic" in enačenje z nacistično evtanazijo življenja nevrednih seveda ne izostanejo. Spet ena priložnost, ki je ne gre zamuditi, da se večina izživlja nad manjšino, ki bi želela uveljaviti svojo pravico do PPKŽ in končati svoje trpljenje.
Vsak od nas se lahko znajde v situaciji, ko bi želel končati svoje neznosno trpljenje brez možnost izboljšanja.
Ali ste torej PROTI ali ZA uveljavljanje svoje pravice do PPKŽ? Zame ni dvoma. Odgovor je "ZA".
Vsi smo dobili na dom Odlok o razpisu zakonodajnega referenduma o ZPPKŽ in besedilo zakona samega.
Strokovnjaki in "strokovnjaki": Preberite si ga in ne nasedajte natolcevanju. ZA vaše pravice gre!
Lep pozdrav. W.
Uf kakšna aroganca. Glede na zapis, bi tudi tebe uvrstil med tiste , po tvoje, strokovnjake v narekovaju.
Tako kot so že nekateri predhodniki lepo napisali, ko po tehtnem premisleku postaviš zadevo na vago, bo vsak, ,ki je sposoben kančka morale in precej pameti obkrožil proti. Lahko zadevo obračamo in razglabljamo ampak na koncu bo zagotovo več zlorab, kot pa koristi od tega zakona. Tisti, ki tako zelo trpi, ima še vedno možnost samomora, tiste redke izjeme, ki tega zaradi fizičnega stanja niso več sposobne pa bodo , grdo rečeno pač kolateralna škoda, ki jo moramo v življenju sprejemati na dnevni ravni, za višje dobro.
Absolutno PROTI.
Pozabil si obrazložiti, kako boš preprečil samomor tistim, ki so pokretni![]()
Verjetno ti ne rabim naštevati kako, ampak vsaj kravato ima večina doma![]()
Ali pa morda že razmišljate o naslednji stopnji, kjer boste "potencialne kandidate" zaprli v kletke pod nadzorom

kakovost napisal/-a:KY napisal/-a:
kje je govora o preprečevanju samomora? Samomor me niti malo ne moti, naj ga izbere kdor koli želi, njegova odločitev. Pomoč pri končanju življenja, pa ni več odločitev posameznika. Nevem, čudno si interpretiraš določene stvari... oziroma si jih, kakor tebi paše.
Sedi ena!

KY napisal/-a:kakovost napisal/-a:KY napisal/-a:
kje je govora o preprečevanju samomora? Samomor me niti malo ne moti, naj ga izbere kdor koli želi, njegova odločitev. Pomoč pri končanju življenja, pa ni več odločitev posameznika. Nevem, čudno si interpretiraš določene stvari... oziroma si jih, kakor tebi paše.
Sedi ena!
Seveda interpretiram stvari točno tako, kot meni paše. Popolnoma enako, kot ti.
Razlika je v tem, da jaz tebi omogočam izbiro, ti bi jo rad meni preprečil.
Jaz želim sedaj, pri kolikor toliko polni zavesti določiti in urediti, v katerih primerih ne želim oživljanja in v katerih primerih želim, da agonijo prekinejo.
Se strinjam, da so zlorabe možne in verjetne in bi se po moje morali ukvarjati s tem, kako zlorabe minimizirati in preprečiti, ne pa sabotirati samo idejo. Nimamo popolnoma nobene pravice nekomu določati, kako bo živel in kako ne. Zdravnikom bo ugovor vesti preprečil da kaj takega izvajajo na silo, kdor bo želel v vsakem primeru čakati sprejem svetega Petra, bi pa omogočil tudi podpis listine v zdravstevenem kartonu, kjer se je izrecno odločil, da zanj prostovoljno končanje življenja v nobenem primeru ne pride v poštev.
Sem že napisal, da imam mamo, ki ne ve zase in praktično ne živi več, pa ni te sile, da bi zanjo kar koli v tej smeri podpisal. Zase bi želel to urediti dokler še vem zase, v upanju, da tega nikoli ne bom rabil.

kakovost napisal/-a: Samomor me niti malo ne moti, ...

Duroplast napisal/-a:kakovost napisal/-a: Samomor me niti malo ne moti, ...
Pa bi te moral...

Duroplast napisal/-a:kakovost napisal/-a: Samomor me niti malo ne moti, ...
Pa bi te moral...

kakovost napisal/-a:
Razumem tudi tvoj način razmišljanja, ampak stvar je treba pogledat bolj široko ne zgolj iz lastnega zornega kota. Verjemem da si ti pošten in ti na misel na pride da bi take zadeve izrabljal za lastno korist. Večina jo ne bi. Vendar, na žlost obstaja tisti procent populacije, ki je brez vesti, išče korist... Pred takimi je treba o zadevi razmisliti bolj pragmatično.
Po tvoji logiki, nam tudi stanovanj ne bi bilo potrebno zaklepati, saj smo vsi pošteni.
In še dodatek. če si v stanju silne bolečine imaš še vedno dovolj moči, zavedanja, da storiš samomor. če si v komi, stanju nezavedanja, pa je tako ali tako vseeno zate, saj nič ne veš.
Se pravi smo v tem pogledu na istem ali imamo ta zakon ali ne. Zakon daje moč samo tistim, ki o življenju drugega ne bi smeli odločati.

KY napisal/-a:Da se pa stvari ne zlorablja, je potrebno urediti na druge načine. Čeprav nekateri pijani vozijo, ne bomo ukinili prometa, tukaj se pa pogovarjamo dobesedno o potencialnih umorih.

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov