STROJNISTVO.com • Poglej temo - ali lahko odprem podjetje.

ali lahko odprem podjetje.

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a irgo22 » 2.12.2025 19:00

zdravo, ali lahko odprem podjetje ce hocem izdelovati avtomacke tehnice za polnjene vreč? Po poklicu sem Strojni tehnik. podjetje se lahko odpereš ali problem je verjetno z pridobitvijo obrtnega dovoljenja? Za stroj potrebujes tude CE certifikat?
irgo22
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.1.2019 20:10

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a grega09 » 2.12.2025 22:13

Ti kar odpri in začni prodajati.

To je to, kaj več ni treba vedeti...
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a irgo22 » 3.12.2025 6:59

Vprasas pa dobis tak odgovor marš....
irgo22
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.1.2019 20:10

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a Žerjavar » 3.12.2025 8:33

irgo22 napisal/-a: lahko odprem podjetje ce hocem izdelovati

Kakšno vprašanje - tak odgovor.
Izdeluješ lahko kar želiš, če ni našteto med kazniva dejanja.
Za prodajati svoj izdelek pa moraš pridobiti državno dovoljenje. So različni pogoji za odprtje podjetja glede na dejavnost.
Še nasvet: dober podjetnik je vedno prijazen; tudi do tistih, ki mu prijaznosti ne vračajo. (marš....)
Vrtičkarstvo je boljše od žerjavarstva
Žerjavar
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 8688
Pridružen: 19.5.2007 14:33

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a tehnik » 3.12.2025 8:42

Obrtne dejavnosti in ustrezne poklicne usposobljenosti za katere je treba pridobiti obrtno dovoljenje: https://pisrs.si/pregledPredpisa?id=URED6436
Če odpreš d.o.o. potem ne rabiš obrtnega dovoljenja.
Verjetno bo potreben CE certifikat. Zaradi električnih komponent in zahtevane fizične zaščite premikajočih delov izdelka.
tehnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 542
Pridružen: 4.11.2002 13:55

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 3.12.2025 8:49

"izdelovati avtomacke tehnice"

Potreboval boš nekoga za umerjanje in papirologijo povezano s tem.
Lahko to delaš tudi sam, za to moraš imeti primerno opremo ter biti usposobljen za to.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a vili » 3.12.2025 11:02

smo delali komunalno opremo, pluge, posipalnike..., potreben je bil CE, ki ga izdelaš sam, za domači in tuji trg, vse informacuje glede CE sem dobil na tržnem inšpektoratu v N Mestu, krasen možakar, moja izkušnja..., za tlačne posode, smo imeli pa zunanjega tresojevalca, TUV, potem pa biro veritas...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a irgo22 » 3.12.2025 21:19

Kaj pa izobrazba je mogoce problem pri odprtju podjetja?
irgo22
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.1.2019 20:10

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a grega09 » 3.12.2025 22:06

Se ti zdi, ko pogledaš podjetnike naokrog, da bi lahko bila izobrazba problem?
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a 533 » 3.12.2025 23:23

Prej preštudiraj in se pozanimaj kaj vse rabiš: certifikati, dovoljenja, zascita…, ko imaš izdelek pripravljen in zadeve nastavljene, takrat pa odpri podjetje in se truditi za trg.
upam da je to kakšna dobra niša.
svetujem ti da greš z doo- jem.
Ne ker si tehnik imaš zadosti kar potrebuješ.
533
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 169
Pridružen: 10.2.2015 19:33

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a Zaspanc » 4.12.2025 5:05

S takim odnosom in spoštovanjem slovenščine pejt raje delat na komunalo za smetarja.
Pa še tam najbrž ne boš dolgo...
Zaspanc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 616
Pridružen: 13.12.2006 8:51

Re: ali lahko odprem podjetje.

OdgovorNapisal/-a mmd » 5.12.2025 16:51

Najlažje je začet z popodanskim s.p. , najmanj stroškov pa delaš lahko kot normalna firma.
Pazit moraš kaj boš registriro pod glavno dejavnost, da ne boš pado pod obrtna dejavnost ali kaj drugega.
Ko sem jaz pred 20 leti odpiral in spraševal kaj potrebuješ je bil vedno drugačen odgovor, pa tudi če si vprašal ljudi z enako dejavnostjo je vsak odgovoril drugače, pa še vedno je tak.
Celo na obrtni zbornici so se vsi smejali ko sem jim povedo, kaj bi rad delo in kako.
Težava je v tem, da v Sloveniji ne dobiš vseh informacij na enem mestu.
mmd
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 8.10.2007 21:16


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov