STROJNISTVO.com • Poglej temo - Intel vgrajene graficne kartice in modelirniki

Intel vgrajene graficne kartice in modelirniki

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Intel vgrajene graficne kartice in modelirniki

OdgovorNapisal/-a moi » 27.3.2012 12:54

zanima me, ce kdo ve, kako se kaj obnesejo graficne kartice, vgrajene v procesorje intel (i3, i5 proci, hd2000, hd3000 kartice)?
v preteklosti vem, da je bila bolj zalost, po novem je pa hd3000 certificirana s strani solidworks.
http://support.industrysoftware.automat ... status=ics

p3000 je samo rebraned hd3k.
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21

OdgovorNapisal/-a Karl Benz » 27.3.2012 21:23

Moje mnenje: te grafične "kartice" niso namenjene CAD-u. Ok, že mogoče, da lahko zaženeš program, odpreš kakšen part, manjši sestav...a za resno delo to gotovo ni. Te kartice sploh nimajo svojega spomina. In tudi dejstvo, da so primerjalni testi te kartice uvrstili med GF 310M ali ATI 5450 pove vse (cene teh se gibajo od 30...60 € - torej vstopni nivo).
Morda bo kaj bolje proti poletju, ko pride ven Ivy Bridge...a daleč od tega, da bo taka grafika lahko nadomestila dobro staro Quadro
Karl Benz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 303
Pridružen: 11.7.2007 11:06

OdgovorNapisal/-a moi » 28.3.2012 8:45

kako se pa obnese quadro 600? sestavi bodo samo manjši, kaksnih 100 delov redko
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21

OdgovorNapisal/-a Karl Benz » 28.3.2012 9:25

Ni ključno samo število kosov v sestavu, temveč tudi njihova kompleksnost. Vsak radij, posnetje, luknja doda površine, ki jih mora potem grafika prikazovati. Še huje je to pri kakšnih površinah (orodja, izdelki), kjer je že eno kos lahko velik zalogaj za kakšno slabo grafiko.
Če povzamem: Quadra 600 je čisto OK kartica in kakšni manjši, enostavnejši sestavi bodo za njo mala malica.
Karl Benz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 303
Pridružen: 11.7.2007 11:06

OdgovorNapisal/-a moi » 28.3.2012 9:48

mja, zdaj je predvsem problem, ko je treba kaj v sestavu editat, ko naredi cel sestav wireframe razen editanega kosa. takrat se racunalo dobesedno ustavi
moi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1989
Pridružen: 26.12.2005 17:21


Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron