STROJNISTVO.com • Poglej temo - Obrtna zbornica

Obrtna zbornica

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

OdgovorNapisal/-a Rado » 24.4.2012 6:39

LP !

JUTRI JE REFERENDUM NA OZS . NE POZABITE VOLITVE SO PRAZNIK DEMOKRACIJE , ZATO SE JIH UDELEŽIMO .
LP :D
Rado
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 274
Pridružen: 11.12.2007 10:14

OdgovorNapisal/-a igorb » 24.4.2012 13:08

ideja zbornic ali cehovskih organizacij je pametna,
način na kateri to sedaj funkcionira je zgrešen,zaposleni in predsedniki lepo skrbijo za svoje riti.
zaposlijo ne preveč pametne in ubogljive uslužbence če pride do koga ali česa imajo prednostno pravico pri koritu
obvezno članstvo bi morali ukinit,prostovoljno članstvo bi moralo biti drago ker če nekaj drago plačaš lahko kaj zahtevaš.
igorb
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 538
Pridružen: 3.3.2005 19:19

OdgovorNapisal/-a mihko » 24.4.2012 14:39

Zanimivo, da me OZS redno obvešča po SMS in e-mailu o raznih "ugodnih" seminarjih, tečajih in podobnem. O jutrišnjem referendumu pa nisem dobil ničesar. Verjetno to zaradi tehničnih težav? :x
mihko
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 5.5.2009 17:24

OdgovorNapisal/-a Rado » 25.4.2012 7:51

Lp OBRTNIKI !
Danes je dan,ko se lahko demokratično odločite in seveda pravilno.
NE PUSTIMO SE IZKORIŠČATI.
lp
Rado
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 274
Pridružen: 11.12.2007 10:14

OdgovorNapisal/-a Demz » 25.4.2012 14:42

Rado napisal/-a:Lp OBRTNIKI !
Danes je dan,ko se lahko demokratično odločite in seveda pravilno.
NE PUSTIMO SE IZKORIŠČATI.
lp


Predvsem se ne pustimo izkoriščati vladi!
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

OdgovorNapisal/-a xstrojnik » 26.4.2012 7:18

xstrojnik
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 552
Pridružen: 20.2.2003 10:37

OdgovorNapisal/-a predator3 » 26.4.2012 8:09

BRAVO sedaj naj pa gospodje sami odprejo obrt in kar bodo zaslužili to bodo pa imeli zbogom KRAVATARJI LENI. :) :) :)
predator3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.2.2009 12:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Rado » 26.4.2012 9:36

Končno nam je uspelo !

Po načelih demokracije je obrtna zbornica dobila NEZAUPNICO, kar pomeni, da so vsi vodilni od predsedtva,upravnega odbora, skupščine, sekretarji in zaposleni na ozs v mirovanju in opravljajo samo nujne tekoče zadeve, ki pa nimajo nobenega vpliva na nadaljno delovanje zbornice .Spomnimo se, ko je vlada dobila NAZAUPNICO,tako bi moralo biti tudi na ozs.
Še nasvet: če boste dosegli prostovoljno članstvo, zamenjajte vse vplivneže zbornice - dosedanji so prodržavno usmerjeni (državi pokoren uslužbenec). Rabite združenje, ki ga vodijo aktivni obrtniki s samo delom svojega delovnega časa in dejansko živijo od obrti (ne od dohodkov za delo v zbornici),kot je dejal Žerjav.
MISLIM , DA POTREBUJEMO ČIMPREJ SKLIC ZBORA OBRTNIKOV,KOT NAJVEČJEGA UPRAVNEGA ORGANA, DA SE DOGOVORIMO KAKO NAPREJ .
Mislim, da potebujemo zbornico, toda ne tako.
ZBORNICA POTREBUJE MOČNO REONGARIZACIJO .NE DOVOLIMO , DA NAM POBEREJO, KAR SMO Z SVOJIMI ŽULJI USTVARILI.
PREDLAGAM ,DA SE ZAČNE TEMA NA
ZA ZBOR OBRTNIKOV
Rado
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 274
Pridružen: 11.12.2007 10:14

OdgovorNapisal/-a mihko » 1.8.2012 11:57

A kdo ve, ali se je že kaj premaknilo na tem področju?
mihko
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 5.5.2009 17:24

OdgovorNapisal/-a predator3 » 1.8.2012 14:27

Ja se je jest sm učeri dobu novo položnico. :)
predator3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.2.2009 12:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Demz » 1.8.2012 14:56

Dela se med drugim tudi na tem, da bi premoženje posameznih območnih obrtnih zbornic (nepremičnine, oprema, počitniške kapacitete, ... - tudi prigospodarjen denar), ki so si ga posamezne območne obrtne zbornice same pridobile z lastnim delom in sredstvi, torej prešlo v last Obrtno - podjetniške zbornice Slovenije.

Nekaj takega, kot so pred nekaj leti naredili s skladom za izobraževanje delavcev.

Zanimivo - v obeh primerih je vladajoča ista garnirura :-? .
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

OdgovorNapisal/-a Rado » 2.8.2012 17:04

Lp
Mogoče je komu zanimivo meni ni. Zaposleni na OZS se hvalijo kaj so naredili no ja pa še kakšen obrtnik, ki ima velike koristi od zbornice . Na vsak način hočejo ohraniti zbornico itak saj imajo po par TISOČ EVROV PLAČE od naših žuljev (sekretar veliko več ).
Nihče pa ni vprašal nas malih obrtnikov kaj mislimo in ŠE VEDNO NAM VSILJUJEJO OZS . PA SE, KDO VPRAŠA ČIGAVA JE ZBORNICA .Nihče . Obrtniki zbornica je naša ne dovolimo, da nam zaposleni diktirajo kaj in kako, ker so oni zbornico pripeljali do te pozicije in še enkrat rečem DOBILI SO NEZAUPNICO, ZATO JE ČAS, DA ODSTOPIJO .
Če ste tiho se pa strinjate z njimi .
:D
Rado
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 274
Pridružen: 11.12.2007 10:14

OdgovorNapisal/-a Demz » 2.8.2012 20:49

Koristi od zbornice imamo vsi obrtniki. Naredili so jo naši predniki, ko je bilo obrtništvo še greh, zato da so lahko sploh funkcionirali. Tudi zdajšnja oblast se ne obnaša nič bolje! Prisluhne samo najmočnejšim, kot so Petrol, Telekom, Krka, Revoz, Gorenje, ... mi kot zelo majhne celice s samo nekaj 100 K EUR / leto prometa smo čisto nepomembni nebodigatreba v njihovi luči. Kot združeni v zbornico smo lahko vsaj sogovornik, posamezno pa nimamo šans! Čeprav nas je skupaj krepko več kot Krke, Gorenja, Revoza, Rotomatike, ...

Tako je to ! :evil:

Se pa zelo strinjam, zbornica se je v zadnjih 10 - 15 letih krepko izrodila, tako kot kompletna javna uprava s svojimi službami tudi. Pri nas pač ni kazenske odgovornosti za svoja dejanja in nedejanja v službi, kajne !? Razen za sp-je ! :evil: Tam pa je odgovornost !!!

Trenutno država dela na tem, da bi odstranila neželjenega in težkega sogovornika. Dela tudi na tem, da bi se polastila njegovega premoženja. To je Slovenija, mi kot državljani in aktivni obrtniki in davkoplačevalci pa to kar dopuščamo, namesto da bi uvedli odgovornost za svoje delo za vse!, ne samo za nas, obrtnike!

Brez OZS se bo še težje pogovarjati z državo. Je pa treba OZS krepko reorganizirati, ker je postala res sama sebi namen. Upam, da samo trenutno.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

OdgovorNapisal/-a Rado » 3.8.2012 16:12

Demz povej mi kaj je OZS naredila za nas obrtnike NIČ .
Sem dobrih dvajset let s.p. pa nisem imel očutka ,da delajo za nas NIKOLI, ampak samo zase .
Zbornico in njeno premoženje smo mi ustvarili in bi tudi mi mogli to upravljati in nihče drug .
Država bi pa morala poskrbeti , da smo enakopravni raznim d.o.o. , da imaš svoje pravice kot pošten obrtnik .
Drugače povedano demokracijo za vse in ne samo za posameznike .

:D
Rado
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 274
Pridružen: 11.12.2007 10:14

OdgovorNapisal/-a Demz » 4.8.2012 21:58

Vprašaj še kako drugo sekcijo, razen strojniške. Ker je ravno strojniška najmanj aktivna.

Brez OZS bi bil DDV enotno 20%, morda še večji. V 90. je bila zelo borba okoli prometnega davka 5% za nekatere zadeve. Avtoprevozniki in direktive EU?

Vsi bi bili organizirani kot d.o.o.. Ker si se pa odločil za s.p. , pa lahko razpolagaš s svojim denarjem malce svobodneje. Je pa jeba, ker odgovarjaš pri tem s celotnim svojim premoženjem. Zanimivo, da je kljub tej malenkosti sp manj vreden, kot doo !! ?

Avtoprevozniki bi crknili prvi mesec v novi Slo brez posedovanja zbornice.

Zadnja zgodba o limitu gotovinskega plačevanja max. 50 EUR?
Smejurija od smejurije, tako nas Ljubljana krasno testira, kako daleč lahko sežejo. OZ je potem za rešitev problema potrebovala pol leta. Po moji pameti bi morali v takem primeru likvidirati vlado (ne samo ministra!) namesto milostnega prošenja. Kot bi se otroci igrali!

Hočem povedati, da OZ igra svojo vlogo v sistemu, izgleda pa, da smo mi, člani, malce pozabili na ta instrument in ga prepustili samemu sebi.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov