STROJNISTVO.com • Poglej temo - navojni svedri

navojni svedri

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

navojni svedri

OdgovorNapisal/-a susa » 7.1.2020 21:53

Pozdravljeni, vse lepo vam želim v letu 2020.
V novo leto sem zakorakal z odlomljenim tečajem v hrastovih uratih. Navoj je ostal v lesu, ki je fi 6mm. Kako, če sploh ga dobit ven. Rabil bi navojni sveder levi fi 4 mm in vijak z levim navojem.
Ali se kaj od tega dobi in kje. Mam te svedre, ki so v levo in so v konus za par eur. In z njimi tudi poskusit nočem.. Zato sprašujem za kakšen nasvet, če se dobi kaj od tega kar sprašujem .
Hvala
susa
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 6.8.2009 17:10

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a fikus_ » 7.1.2020 22:14

Zvrtaš novi lukjni 2-3 cm višje/nižje in prestaviš mesto tečaja.
fikus_
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2443
Pridružen: 25.4.2005 6:07

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Andrejpl » 8.1.2020 9:52

Če boste dali znova Ø6mm se bo spet zlomilo. Takšna vrata potebujejo močnejše tečaje.
Andrejpl
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29.5.2017 15:23

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Demz » 8.1.2020 12:09

Hrastova vrata ... torej rabiš tudi resne pante. Tole je dober pant :
Priponke
Pant.PNG
Pant.PNG (141.61 KiB) Videno 5175 krat
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a susa » 8.1.2020 12:18

hvala, vse to kar ste navedli vem, poznam. Za take vrata bi morali bit panti fi 20 kot je napisal demz.
Vprašanje je bilo drugačno. Pant se ni zlomil pri meni doma ampak pri prijatelju z mojo pomočjo in njemu se toliko smili štok, da bi vrtal nove luknje. Zato sem pomislil, če bi pant lahko odvil ven. Kdor dela ta greši zato bolje nič delat :wink:
susa
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 6.8.2009 17:10

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Demz » 8.1.2020 12:30

V Merkurju vprašaj za orodje za odstranjevanje zlomljenih vijakov. To je kontra sveder s koničnim navojem, zavrtaš luknjo v steblo odlomljenega vijaka in ga zaviješ noter. Ko zagrabi, se odvije še polomija z njim.
Ali pa če ti ga avtomehanik posodi. Je kar luštno orodje za v delavnico, pa ni čisto predrago, kakih 20 Ejev. Za garnituro petih različnih svedrov po velikosti.
Delo krepeli človeka.
Demz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 3170
Pridružen: 14.7.2008 17:49

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Slavcr » 8.1.2020 15:07

:o :wink:

Mam te svedre, ki so v levo in so v konus za par eur.
hvala, vse to kar ste navedli vem, poznam
---------
V Merkurju vprašaj za orodje za odstranj ....
Slavcr
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 714
Pridružen: 14.8.2006 12:58

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a SAJKO » 8.1.2020 16:10

Sveder levi boš najbrž v BTS comp. na Bratislavski, LJ dobil, za vijak pa v Tehnocomu vprašaj. Če tam ne bo, pol je pa majhna verjetnost, da sploh bo kje.
SAJKO
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: 12.1.2006 10:34

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Deutz » 8.1.2020 17:03

susa napisal/-a: Mam te svedre, ki so v levo in so v konus za par eur. In z njimi tudi poskusit nočem..

Zakaj ne poskusit ?? Vijak mogoče sploh ni trdno zavijačen v les, ali pa mogoče tudi je ?? V drugem primeru ne boš z 4mm levim vijakom nič odvil ker bo 4mm vijak takoj počil !!
Na kakšni globini pa je počil ta tvoj vijak ??
Deutz
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: 23.11.2018 17:41

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a susa » 8.1.2020 21:01

Odtrgan je 3 mm v lesu, verjetno ga drži močno. Je pa res, da je materijal panta mehek.
Ti konični svedri za odvijanje bodo pant na vrhu samo razcepili, ker je materijal panta tak kot je. Zato bi bilo bolje vrezati lev navoj in vijak notr.
Če vrežem navoj m 5 bo pa za pant m 6 prevelik verjetno.
susa
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 6.8.2009 17:10

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a vili » 9.1.2020 9:27

ja poglej si v ata KRAUT-U poglavje o navojih, potem pa pojdi naprej..., glej pojma nimam, če ti bo ostalo notri bo ostalo..., zvrtaj nove luknje v "štok" in v "fligel" in si zmagal..., kje vidiš problem..., ali višje ali nižje... in "pante" notri..., res neka " huda znanost"...
vili
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 7415
Pridružen: 26.1.2005 10:24

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a susa » 9.1.2020 11:06

to ni bilo moje vprašanje. Dal si mi samo nasvet. Jaz bi pri sebi naredil tako.
Ne veš pa skom imam opravit. A misliš, če bi se pri stranki, ki dobi nova vrata to zgodilo serviserju podjetja, grem stavit da 50% strank zahteva nova vrata.
Jaz poskušam dobit idejo, ki bi mogoče delovala.
susa
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 6.8.2009 17:10

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Andrejpl » 9.1.2020 11:49

Ali že imate idejo, ki bi mogoče delovala?
Andrejpl
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29.5.2017 15:23

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a susa » 9.1.2020 12:31

edina od idej je ta . Na sredino vijaka urezati levi navoj fi4 ali 5 in z in privitje ustreznega vijaka z levim navojem. Navojni sveder se dobi tam kjer je omenil sajko (36 eur) strojni sveder. Ročni so še dražji. Mislim da bi se s strojnim dalo vrezat. Vijak pa ni za dobit razen Kam doo FI5 x45 z glavo za izvijač. Je malo prekratek. Mogoče dobim še kakšen namig kje ga dobiti v nasprotnem primeru izdelava.
Sem dovolj zakompliciral :o
susa
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 345
Pridružen: 6.8.2009 17:10

Re: navojni svedri

OdgovorNapisal/-a Andrejpl » 9.1.2020 13:00

Ja kar zadosti. Poizkusite zvrtati z levim svedrom.
Andrejpl
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29.5.2017 15:23

Naslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov