STROJNISTVO.com • Poglej temo - Hidravlični ventil

Hidravlični ventil

Konstruiranje naprav, strojev, prenosi, gonila...

Moderator: -M-

Hidravlični ventil

OdgovorNapisal/-a Krešo » 24.3.2009 10:30

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje na katerega ne poznam odgovora. Vedno sem bil mnenja da kiper prikolico lahko na traktor priklopimo le na enostransko delujoči ventil. Sedaj pa si nevem pojasnit, kako bi lahko priklopili prikolico na dvostransko delujoči ventil. Kje je potreben baypas? Kako ima to rešeno kopač, ki lahko prvo kiblo preklaplja med plavajočim in dvostranskim sistemom krmiljenja?
Lep pozdrav

Tomaž
Krešo
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 11.2.2003 20:12

OdgovorNapisal/-a bojan1976 » 24.3.2009 10:44

Pozdravljeni.

Ventil mora biti obojestransko krmiljen, saj mora biti izpostavljen tokokrog. To pomeni, da mora pri dvigovanju bremena v tem primeru prikolica priklopljena
cev preko črpalke iz agregata direktno na prvi vhod. Ko pa želiš prikolico oziroma cilinder spustiti pa mora biti vzspostavljen drugi vod, preko katerega se prazni cilinder skozi tako imenovani lekažni vod nazaj v rezervoar olja.

Moraš imeti krmilni ventil z enim vhodom in izhodom
Z timskim delom do željenega uspeha, Black Belt Six Sigma training.
bojan1976
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 5.3.2009 9:50

OdgovorNapisal/-a Krešo » 24.3.2009 12:35

Ja to vse razumem. Mene zanima kako ventil z dvema vodoma predelam na en vod. Nekjako je treba en baypas narediti. Ali pa drugo vprašanje. Če priklopimo kiper cev na eno od cevi ventila kateri ima dve cevi, kaj se zgodi?
Lep pozdrav

Tomaž
Krešo
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 11.2.2003 20:12

OdgovorNapisal/-a luka87 » 24.3.2009 14:38

Krešo napisal/-a:Ja to vse razumem. Mene zanima kako ventil z dvema vodoma predelam na en vod. Nekjako je treba en baypas narediti. Ali pa drugo vprašanje. Če priklopimo kiper cev na eno od cevi ventila kateri ima dve cevi, kaj se zgodi?


Kolikor so meni poznani ti ventili imajo tri ali štiri priključke. Dovod olja, odvod (nazaj u rezervar), in dva izhoda ali pa enega.

Če imaš sedaj ventil z tremi priključki in bi za to isto zadevo rad uporabil ventil z štirimi priključki potem moraš enega od izhodov speljati direktno v rezervar oziroma na odvod dat T kos. Ker drugače ti bo ob spučanju cilindra tekev čez drug izhod olje. Lahko pa zablendiraš enega od izhodao ampak SAMO če imaš med črpalko in ventilom umes še varnostni ventil.
luka87
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 341
Pridružen: 4.5.2007 12:48

OdgovorNapisal/-a poknjen » 24.3.2009 14:51

tako ima traktor univerzal 445dt in sicer en dvosmerno delujoč ventil. za kipanje prikolice priklopiš na eno samo cev ko hočeš da se prikolica spusti ventil obrneš v drugo smer olje se vrača po cevi nazaj vendar če ročico pomakneš do konca nastane pritisk v drugi cevi in ker ni nikamor priklopljena se odpre varnostni ventil. ročico ventila je treba prav malo premakniti. malce nerodno je kipanje preko takega ventila ker olje nima prav proste poti in gre prikolica težko dol. sam sem razmišljal da bi moral eno cev iz dvosmernega ventila speljati nazaj v rezervoar in bi tako nastal nek enosmerni ventil in bi mogoče prikolica prej dol padla...
poknjen
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 24.9.2006 10:10

OdgovorNapisal/-a 29010707 » 24.3.2009 20:18

Novejši traktorji imajo na dvosmernih ventilih tudi float oziroma plavajoči položaj, tako da ni problemov z enosmernimi cilindri. Če pa imaš navadni dvosmerni položaj brez plavajočega položaja pa ti svetujem, v kolikor dosti rabiš enosmerni cilinder in nočeš obremenjevati hidravlične črpalke, da na en izhod priklopiš enosmerni cilinder, drugi izhod pa povežeš z odprtino za dolivanje hidravličnega oz menjalniškega olja.
29010707
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 9.8.2005 10:40

OdgovorNapisal/-a Krešo » 25.3.2009 6:32

29010707 to se mi je kar malo zdelo da bi moglo bit tako. Bom pa še tako vezal. Na ta drugi izhod bom dal t komad zaporni ventil ter povezal v rezervar. Ko bom delal z enosmernim cilindrom bom odpr ventil in bo olje teklo v rezervar, drugače pa bo ventil zaprt in bo delo z dvosmernimi cilindri spet normalno.
Najlepša hvala za vse odgovore.
Lep pozdrav

Tomaž
Krešo
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 11.2.2003 20:12

OdgovorNapisal/-a Đovani » 9.9.2009 9:30

Pozdrav
na traktorju bi rad dodal par hidravličnih izhodov ele krmiljenih. rad bi priklopil direkt na tlačni vod in potem na povratek ampak imam problem ker ima še tretji priključek neke vrste komanda za črpalko če prav razumem?

kašne ventile bi mroal uporabiti?

lp
Đovani
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 6.4.2006 8:00

OdgovorNapisal/-a mstrek » 23.9.2009 12:49

Đovani napisal/-a:Pozdrav
na traktorju bi rad dodal par hidravličnih izhodov ele krmiljenih. rad bi priklopil direkt na tlačni vod in potem na povratek ampak imam problem ker ima še tretji priključek neke vrste komanda za črpalko če prav razumem?

kašne ventile bi mroal uporabiti?

lp


Za kateri traktor gre? Če te prav razumem imaš 3 priključek za hidromotor, se pravi da je oznaka 0 (nič)-prosti tok. Ker hidromotor se priklopi na en tlačni vod in en prosti tok (povratni vod), ki ni nikoli pod pritiskom. Če je tako bi moral iz novih ventilo odvod priklopit na ta priključek 0. Preprosto kmečko povedano :P
mstrek
Pripravnik
Pripravnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 28.8.2009 8:06


Vrni se na Konstruiranje in mehanika

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 0 gostov