STROJNISTVO.com • Poglej temo - Koliko zaslužimo strojniki - 2009

Koliko zaslužimo strojniki - 2009

Vsa ostala vprašanja, mnenja... (kar ne spada v zgornja področja lahko objavite v tem forumu: GOSPODARSTVO, POLITIKA...)

Moderator: -M-

Pomoč-svetujte!!

OdgovorNapisal/-a Vajhun » 21.1.2010 14:30

Kolegi strojniki!!!

Kakšna je realna tarifa plače inž. strojništva?
Imam delovne izkušnje znanje iz prakse ...tako da me dela ni strah.Programiranje,modeliranje to laufa...prosim povejte kaj!!!
Vajhun
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 24.9.2008 6:53

OdgovorNapisal/-a Vajhun » 21.1.2010 14:38

Da ni tako čudno vprašanje,delodajalec se bo hotel pogajati za plačo, ker na mizerijo ki jo zdaj imam ne bom pristal. Zato me to tako zanima!?!
Vajhun
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 24.9.2008 6:53

OdgovorNapisal/-a BountyH » 21.1.2010 14:42

Odvisno od tvojega delodajalca... Sam pri sebi sem videl, da z drugimi firmami ne bo zgodbe o večji plači (tisto kar si rez zaslužim), zato sem šel privat in kr gre.
Drei Doktoren, Wirtschaft ist verloren.
BountyH
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 679
Pridružen: 4.9.2002 13:48

Re: Pomoč-svetujte!!

OdgovorNapisal/-a predator3 » 21.1.2010 17:47

Vajhun napisal/-a:Kolegi strojniki!!!

Kakšna je realna tarifa plače inž. strojništva?
Imam delovne izkušnje znanje iz prakse ...tako da me dela ni strah.Programiranje,modeliranje to laufa...prosim povejte kaj!!!


Odvisno od tvojega delodajalca... Sam pri sebi sem videl, da z drugimi firmami ne bo zgodbe o večji plači (tisto kar si rez zaslužim), zato sem šel privat in kr gre.


To je pravi odgovor
predator3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.2.2009 12:38
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč-svetujte!!

OdgovorNapisal/-a Pillar » 22.1.2010 9:00

Vajhun napisal/-a:Kolegi strojniki!!!

Kakšna je realna tarifa plače inž. strojništva?
Imam delovne izkušnje znanje iz prakse ...tako da me dela ni strah.Programiranje,modeliranje to laufa...prosim povejte kaj!!!


Ker nihče noče o številkah, bom jaz. Glede na moje izkušnje, je realna plača nekje med 700 in 1000€, če je več, lahko temu rečeš dobra plača. Precej je še odvisno, kakšno delo opravljaš - konstrukcija, razvoj manj, komerciala več.

Nasvet. Pojdi v šolstvo. Tam se o takih plačah pogovarjajo čistilke in hišniki.
LP
Pillar
Sodelavec
Sodelavec
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 1.9.2005 12:52

Re: Pomoč-svetujte!!

OdgovorNapisal/-a keops » 22.1.2010 10:07

[quote="Pillar]Pojdi v šolstvo. Tam se o takih plačah pogovarjajo čistilke in hišniki.[/quote]

Pojdi na SŽ, tam se o takih plačah pogovarjajo kretničarji...
keops
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28.12.2007 9:54

OdgovorNapisal/-a masinist » 22.1.2010 11:12

Pojdi v šolstvo. Tam se o takih plačah pogovarjajo čistilke in hišniki.

Tudi jaz imam informacije, da plače učiteljev krepko presegajo plače inžinirjev v firmah.

lp, masinist
masinist
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 813
Pridružen: 18.12.2008 16:46

OdgovorNapisal/-a BountyH » 22.1.2010 11:46

Pa ne že spet učitli...
Drei Doktoren, Wirtschaft ist verloren.
BountyH
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 679
Pridružen: 4.9.2002 13:48

OdgovorNapisal/-a grega09 » 22.1.2010 14:55

A se splača postati projektant z izpitom?

http://www.izs.si/index.php?id=225

Te urne postavke pomenijo kaj?
Tri možnosti:
- Nihče tu gor ni projektant z izpitom,
- to so samo priporočila, kakšne naj bi urne postavke bile,
- sem mlad, zelen in brez izkušenj in ne vem kaj to pomeni (prosim naj mi kdo razloži - hvala!).
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

OdgovorNapisal/-a keops » 22.1.2010 16:26

grega09 napisal/-a:A se splača postati projektant z izpitom?


Počakaj še malo.
keops
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28.12.2007 9:54

OdgovorNapisal/-a grega09 » 22.1.2010 16:47

keops napisal/-a:
grega09 napisal/-a:A se splača postati projektant z izpitom?


Počakaj še malo.



Ja, to je seveda samoumevno. Manjka še tone izkušenj in znanja.
Zanimajo me pa izkušnje drugih, ki so naredili izpit pri IZS, ker že skozi razmišljam v tej smeri.
grega09
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: 7.4.2005 21:47

Re: Pomoč-svetujte!!

OdgovorNapisal/-a KY » 22.1.2010 17:44

Pillar napisal/-a:
Vajhun napisal/-a:Kolegi strojniki!!!

Kakšna je realna tarifa plače inž. strojništva?
Imam delovne izkušnje znanje iz prakse ...tako da me dela ni strah.Programiranje,modeliranje to laufa...prosim povejte kaj!!!


Ker nihče noče o številkah, bom jaz. Glede na moje izkušnje, je realna plača nekje med 700 in 1000€, če je več, lahko temu rečeš dobra plača. Precej je še odvisno, kakšno delo opravljaš - konstrukcija, razvoj manj, komerciala več.

Nasvet. Pojdi v šolstvo. Tam se o takih plačah pogovarjajo čistilke in hišniki.



Zakaj je potem tako težko dobiti konstrukterja za dobro plačo?

LP
Ko bom velik, bom delal stroje!
KY
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 693
Pridružen: 1.2.2007 12:26

OdgovorNapisal/-a BountyH » 22.1.2010 17:55

Kaj je zate dobra plača za konstrukterja? Če ga nea dobiš ziher ni bogve kaj. Malce jo dvigni tam na 1500-1800 netto, pa se jih bo trlo. Grem stavit.
Drei Doktoren, Wirtschaft ist verloren.
BountyH
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 679
Pridružen: 4.9.2002 13:48

OdgovorNapisal/-a KY » 22.1.2010 18:57

BountyH napisal/-a:Kaj je zate dobra plača za konstrukterja? Če ga nea dobiš ziher ni bogve kaj. Malce jo dvigni tam na 1500-1800 netto, pa se jih bo trlo. Grem stavit.


Kolega pravi, da je vse nad 1000€ dobra plača. 8)

V bistvu pa nikoli nikomur ne določam plače, ampak svojo ceno vsak pove sam. Jaz moram oceniti, če si ga lahko privoščim. 8)

1800€ pa ni nemogoča plača, jo je pa hudo težko zaslužiti na našem trgu. Če si predrag ne dobiš dela, če imaš delo, pa ni plačano, kot bi moralo biti. :-?

LP
Ko bom velik, bom delal stroje!
KY
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 693
Pridružen: 1.2.2007 12:26

OdgovorNapisal/-a ktm1001 » 22.1.2010 19:40

Pomoje na plačo vpliva:
- lokacija (v lj je sigurno 20-30% več kot na koroškem)
- branža firme (zdravsto farmacija več kot avtoindustrija)
- potem pa pride znanje

Potem je pa tudi odvisno še:

recimo 1000€ je dobra plača, da nekaj rišeš 8 ur in te pustijo na miru(max 1-2 telefona na dan). Če te pa cel šiht 6 ljudi drka in moraš vmes od centralne kurjave do serverja rihtat in še kaj selit vmes in potem z naduri prinašat tisto kar bi med "normalnim" šihtom delal to sigurno ni uredu plača.

Zdaj že nekaj stvari videl. V večjih firmah pijančk z zaslugami, šele ob 12.00 najde računalnik in potem gre še malo kadit in kofetkat, da se pripravi za delo:D. Za takega je 800e super plača. Pri kakšnem privatniku, kjer moraš viset 10 ur na dan in 10 telefonov na dan in še vse razen konstruiranje delat pa definitivno tudi 1300e ni dobra plača.
ktm1001
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 1271
Pridružen: 7.5.2009 17:18

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vse ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov